
Enneta töötajate läbipõlemist, paranda sooritust & vastupidavust
Meisterliku enesejuhtimise võtmetegur on närvisüsteemi regulatsioon.
Alexanderi tehnika koolitus annab kiirteena kätte efektiivsed eneseregulatsiooni tööriistad, mis parandavad tähelepanu, keskendumist ja vastupidavust, vähendavad tööstressi ja sundasenditest tingitud lihaspingeid ning aitavad ennetada läbipõlemist.
Mis on närvisüsteemi regulatsioon?
Närvisüsteemi regulatsioon on eneseregulatsiooni oskus - võimekus stiimulile automaatselt reageerimise asemel hakata valima, kuidas soovitakse erinevates olukordades reageerida ning navigeerida vastuseks stressorile oskuslikult erinevate autonoomse närvisüsteemi seisundite vahel. Närvisüsteemi regulatsioon on vajalik oskus stressireaktsioonide juhtimises, konkurentsieelises, suhete loomises ja hoidmises ning elumuutustega kohanemises.
Mis on Alexanderi tehnika?
Alexanderi tehnika on üle 100 aasta vana eneseregulatsiooni meetod, mille arendas 1890ndatel aastatel välja Austraalia näitleja F.M Alexander (1869-1955).
Tänasel päeval kasutatakse seda nii terviseedenduse, spordi, hariduse ning avaliku esinemise valdkonnas eesmärgiga vähendada ülestimulatsiooni, maandada stressi, lihaspingeid ja ärevust ning parandada hingamist ja soorituse kvaliteeti.
Alexanderi tehnika tugineb neuroteadusele, biomehaanikale, psühholoogiale, kinesioloogiale, motoorikale. Minu õpingud viisid mind ühel hetkel Eestist Londonisse ning 2020 lõpetasin 3-aastase 1600h põhjaliku väljaõppe. Mul on ka rahvusvaheline STAT diplom ja koolitusluba.
Koolitus meeskonnale
Väga tihti jäävad kursusel kõlama need mõtted:
“Alexanderi tehnika on parem kui massaaž!”
“See kursus peaks juba kõigile kohustuslik olema ja seda juba koolis!”
Kui suurem osa koolitusi on räägib kas vaimsest tervisest või füüsilisest tervisest, siis Alexanderi tehnika koolitus on kaks ühes.
Juttu tuleb mõlemast, sest need on omavahel seotud rohkem, kui esmapilgul tundub.
F.M Alexander on öelnud: “Inimesed tõlgendavad kõik sisemised pinged lihaspingeteks.”
Kui hakata end lähemalt vaatlema, siis nii ongi. Eks tegelikult on see rohkem nagu muna ja kana küsimus. Keeruline on öelda, kas inimene istub arvuti taga kössis, sest ta on stressis, kurnatud, ülestimuleeritud või ta kogeb keskendumisraskusi, ärevust ja motivatsiooni langust sellepärast, et ta istub suurem osa ajast kössis.
Küsimus on harjumustes. Ei ole ühte õiget asendit, milles istuda, kuid ometi on olemas optimaalne ja ergonoomiline kehakasutus, mis mõjutab positiivselt keha joondumist ja hingamist ning seeläbi ka vaimse tegevuse ja fookuse kvaliteeti. Loomulik kehakasutus on meile sündides kaasa antud, kuid stress, trauma ja istuv eluviis viib tihtilugu viinud selleni, et hea kehakasutus kaob. Selle taastamine on Alexanderi tehnika leivanumber.
Alexanderi tehnika koolitusel on teooria ja praktika omavahel tihedalt läbi põimunud.
Alustame närvisüsteemi regulatsiooni teooriast, mis aitab mõista stressireaktsioone. Seejärel liigume Alexanderi tehnika õppimise juurde, mille tulemusel on koolitusel osalejatel praktiline eneseregulatsiooni tööriistakast, mille abil maandada stressi, ennetada läbipõlemist, vabastada kaela-ja õlavöötme pingeid ning parandada fookust.
Produktiivsem, efektiivsem ja vastupidavam
Edukam stressijuhtimises ja läbipõlemise ennetamisel
Püsivama tähelepanu-ja keskendumisvõimega
Meisterlikum mõtete juhtija
Osavam emotsioonide reguleerija ja suhete hoidja
Teadlikum ennetama üleliigseid lihaspingeid
Pingevabam, rahololevam ja empaatilisem meeskonnakaaslane
Koolituse läbimisel on töötaja
“Tundsin, et ma tahan õppida oskuslikumalt oma stressi maandama. Võtan kaasa teadmised, kuidas närvisüsteem töötab ja miks need harjutused on olulised. Aga veelgi tähtsam on olnud nende lihtsate praktiliste harjutuste oma igapäeva ellu sisse integreerimine. Kuna minu töö on seotud naiste ja tervislike harjumuste loomisega, siis veel eraldi plusspunkt on see, et saan õpitut edasi jagada! Nagu näiteks “inhibitsioon” - LOVE IT! Pausi momendid! See töötab suurepäraselt. Ja minu meelest Hanna-Liis on lihtsalt suurepäraselt soe hing, kellega on seal ruumis nii turvaline olla. “ - KILLU

Kaheksa nädalane online kursus
Koos psühholoog, terapeut ja coach Hele Alustega oleme hoolikalt kokku pannud põhjaliku närvisüsteemi regulatsiooni kursuse, mis annab töötajatele tänapäeva maailmas lausa hädavajalikud tõenduspõhised teadmised ja praktilised oskused, mille abil maandada ärevust ja stressi, vähendada kurnatust ja ülestimulatsiooni, ennetada ja taastuda läbipõlemisest. Lihtsate, kuid efektiivsete eneseregulatsiooni tööriistade kasutamise abil paraneb fookus, suureneb produktiivsus, võimekus juhtida mõtteid, reguleerida emotsioone ning luua ning hoida suhteid.
Kahepeale on meil kokku 30+ aastat töökogemust. Meil mõlemal on rahvusvaheline õpetamise ja koolitamise kogemus nii ülikoolides, ettevõtetes, üksikisikutele suunatud koolitusprogrammides ja klientidega individuaaltöös.
Kursus koosneb harivatest videoloengutest ja audio-ja videoharjutustest ja praktikatest.
“Mu eelmise aasta parim investeering iseendasse oli enda närvisüsteemi tundma õppimine. Ma arvan, et see on oskus, mis võiks kõigil siin kiiresti muutuvas maailmas olla. Mulle väga meeldis praktiline lähenemine ja sain enda vaimse tervise esmaabikasti mitmeid uusi harjutusi. Kui tunned, et sa ei juhi enda elu, vaid lähed vooluga kaasa ja ei tunne end seejuures hästi, siis iganädalane aeg Hanna-Liisi ja Hele juhendamisel võib sind lahendusele lähemale viia. Selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi teisiti teha. "- TRIIN

Töötuba suvepäevale
Töömõtetest täielikult välja lülitumine ei ole alati lihtne. Alexanderi tehnika töötuba loob teadliku pausi, aidates meeskonnal lõdvestuda, vabastada kehasse kogunenud pinged ja suunata tähelepanu käesolevas hetkes kohal olemisele. Praktiliste ja kõigile jõukohaste harjutuste ja praktikate abil rahuneb meel ning lõdvestub keha. Töötoa lõpuks tunnevad osalejad end värskemana ja energilisemana - see on lihtne ja tõhus viis toetada nii individuaalset kui ka meeskondlikku heaolu.
Kogemuslood